רולטורים, סוג של הליכון מתקדם, עוזרים לאנשים בגיל השלישי בכל הקשור לניידות. הם לא רק עזרים אלא סמלי עצמאות ונוחות. בניגוד להליכונים סטנדרטיים, רולטורים מצוידים בגלגלים על כל הרגליים, ומציעים תנועה חלקה יותר וללא מאמץ. תכונה זו משפרת את יכולתו של המשתמש לנוע בחופשיות ובביטחון, ומפחיתה את המתח הפיזי הקשור לעיתים קרובות להליכונים סטנדרטיים.

מהו רולטור?

רולטור הוא יותר מסתם הליכון; מדובר באביזר המסייע להליכה אליו מחוברים גלגלים המקלים על התנועה. הרולטור מצויד במושב, הוא מציע מקום מנוחה, מה שהופך אותו לאידיאלי למי שמתעיף בקלות ובעיקר לבני הגיל השלישי. היתרונות של שימוש ברולטור הם עצומים. הוא מספק יציבות לאנשים עם בעיות איזון, מצמצם את הסיכון לנפילות משפר את ניידות המשתמש, ומאפשר להם לשמור על אורח חיים פעיל.

סוגי רולטורים

השוק מציע סוגים שונים של רולטורים, המספקים צרכים שונים. הרולטורים הסטנדרטיים יציבים ואמינים, מתאימים לשימוש יומיומי. רולטורים כבדים תומכים ביכולת משקל גבוהה יותר, מה שהופך אותם לאידיאליים לאנשים גדולים יותר. מצד שני, רולטורים קלים מושלמים לנסיעות, קלים לקיפול ולהובלה.
ישנם גם רולטורים עם 4 גלגלים ורולטורים עם 3 גלגלים- ההבדל העיקרי ביניהם טמון בעיצובם וביציבותם. רולטור 4 גלגלים כולל בדרך כלל שני גלגלים קדמיים ושניים אחוריים, המספקים בסיס יציב, אידיאלי למשתמשים הזקוקים לתמיכה ואיזון יותר מאחרים. עיצוב זה כולל לעתים קרובות מושב, המאפשר מנוחה במידת הצורך, ומתאים היטב לשימוש פנים וגם בחוץ. לעומת זאת, רולטור 3 גלגלים, עם גלגל אחד מקדימה ושניים מאחור, מציע יכולת תמרון רבה יותר בחללים צמודים בגלל העיצוב הקומפקטי והמשולש שלו. אמנם הוא חסר אפשרות הישיבה, אך המסגרת הקלה יותר שלו מקלה על ההובלה והאחסון, מה שהופך אותו לבחירה טובה עבור משתמשים פעילים יותר הדורשים פחות תמיכה אך מעריכים את קלות התנועה.

איך להתאים רולטור?

בבחירת רולטור, שקלו את תכונות המפתח הללו:

  1. כוונון: חפשו ידיות ניתנות להתאמה לגובה כדי להבטיח שימוש ארגונומי.
  2. עמידות: מסגרת חזקה העומדת בשימוש קבוע היא מכריעה.
  3. נוחות וארגונומיה: מושבים מרופדים וידיות ארגונומיות מהווים הבדל משמעותי.
  4. מאפייני בטיחות: בלמים וגלגלים שאינם מחליקים הם חיוניים לניווט בטוח.

רולטורים מומלצים

רולטורים קלי משקל ומתקפלים

רולטורים אלה אידיאליים למי שנוסע לעיתים קרובות. קל לקיפול, ומספקים נוחות מבלי להתפשר על היציבות.

רולטורים ליציבות משופרת

מעוצבים עם מסגרות חזקות וגלגלים גדולים יותר, רולטורים אלה מציעים יציבות מוגברת, מושלמים לשימוש בחוץ ולמשתמשים הזקוקים לתמיכה נוספת.

רולטורים דלוקס/כסאות העברה

רולטורים רב -תכליתיים אלה המשמשים גם ככיסאות העברה, ומציעים פונקציונליות כפולה. הם מתאימים למשתמשים הדורשים מנוחות תכופות או סיוע בניידות.

רולטורים חיצוניים עם גלגלים גדולים

מיועדים במיוחד לשטחים שמחוץ לבית, לרולטורים אלה גלגלים גדולים יותר לניווט משטחים מחוספסים בצורה חלקה.

רולטורים לחולי פרקינסון

המותאמים לצרכים ספציפיים, רולטורים אלה מצוידים בתכונות המסייעות למשתמשים במחלת פרקינסון, תוך התמקדות ביציבות ובקלות השימוש.

הרולטורים האיכותיים של ליינפארם

ליינפארם, חברה בולטת המתמחה במתן עזרי ניידות באיכות גבוהה, כולל מגוון רולטורים כמו רולטור 4 גלגלים ורולטור תיקתק (רולטור מיוחד וקל משקל, כאשר הכבלים המעצורים נמצאים בתוך גוף הרולטור דבר שמסייע לבטיחות.) כסאות גלגלים וציוד חיוני אחר שנועד לשפר את איכות החיים עבור אלו העומדים בפני אתגרי ניידות. ליינפארם ידועים במחויבותם לחדשנות ואיכות, בולטים בתעשיית הבריאות למגוון המוצרים המקיף שלה המספק מערך צרכים מגוון. הרולטורים שלהם, בפרט, מהווים עדות למסירותם לשילוב פונקציונליות עם נוחות, ומציעים תכונות ידידותיות למשתמש ומותאמות לתמיכה בתנאים גופניים שונים. בין אם מדובר במודלים קלים לתחבורה קלה או עיצובים חזקים יותר ליציבות משופרת, הרולטורים מעוצבים כדי לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של בטיחות ואמינות. יתרה מזאת, קו המוצרים שלהם משתרע מעבר לסיוע בניידות, כדי לכלול מגוון מוצרים שמטרתם לשפר את חיי היומיום של קשישים ואנשים עם צרכים מיוחדים.

שאלות נפוצות בנוגע לרולטורים

  • מה ההבדל בין רולטור להליכון רגיל?

לרולטורים יש גלגלים על כל הרגליים ובדרך כלל מגיעים עם מושב, בעוד שהליכונים סטנדרטיים הם ללא גלגלים או שיש להם רק על הרגליים הקדמיות.

  • האם ניתן להשתמש ברולטורים בתוך הבית ובחוץ?

כן, מרבית הרולטורים מיועדים לשימוש פנים וגם בחוץ, אך חיוני לקחת בחשבון את השטח וגודל הגלגל.

  • האם רולטורים מכוסים בביטוח?

זה תלוי בתוכנית הביטוח שלכם. תוכניות ביטוח מסוימות מכסות רולטורים תחת ציוד רפואי עמיד.

  • האם אוכל לנסוע עם הרולטור שלי?

כן, במיוחד אם יש לך דגם קל משקל, שקל יותר לקפל ולהכניס לרכב.